38 Şahit 38 témoins Film Tanıtımı

2013-10-18 21:36:00

38 Şahit 38 témoins Film Tanıtımı

38 Şahit 38 témoins Film Tanıtımı

 
Film 21 Haziran 2013 Türkiye de vizyona girmiş olan Dram konulu  Dili Fransızca ve İngilizce olan 104 dakikalık bir filmdir.
 
Filmin İMDB puanı ise: 6,1 628 kişi oy kullanmış.
 
Filmin Konusuna gelecek olursak:
 
 
Bir gece yarısı,Fransa nın liman şehri Le Havre daki bir apartmanın önünde öğrenci bir kız abes kaçacak şekilde öldürülür.Apartmanda oturan 38 kişi ne bir şey gördüklerini, ne de duyduklarını söylerler.Ta ki,aralarından biri
içine kapanık kılavuz kaptan Pierre,sessizliğe son vermeye karar verip,polise,vahşi bir çığlıkla uykusundan uyandığını açıklayarak başlar.Komşularının dikkatini kaçırabilecek bir çığlıktır bu.
 
Ama peki,komşular,aynı Pierre gibi neden kızın yardımına koşmamışlardır.?Cinayete tanıklık ettiklerini neden toplu olarak reddetmektedirler? Ödleklikten mi?utançtan mı? yoksa Tırsmaktan mı? Sarsıntıya uğramış Pierre i rahat bırakmayan bu sorular yönetmen Belvaux tarafından açıkça ortaya serilir.
Yaptığı  roman uyarlaması tarafsız bir soruşturmadır.İnsanlar neden bazı olayları etme eğilimindedir? 38 şahit hem kapsamlı bir psikolojik inceleme,hem de klostrofobik bir polisiye.
 
İyi Seyirler.
 
Filmin Yönetmeni: Lucas Belvaux
 
Filmin Senaryosu: Didier Decoin
 
Firma: Agat Films & Cie,  Artémis Productions, France 3 Cinéma 
 
Çekim Yeri: Le Havre, Seine-Maritime, France
 
Film den birkaç görüntü paylaştım.
 
 
 

0
0
0
Yorum Yaz